Tko smo, što smo, odakle smo...? iliti čigovi smo
Tomislav Oroz
...Zaljubljenik u otoke koji je svoju strast uspio brendirati sintagmom ''područje znanstvenog interesa''. Docent na Odjelu za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru. Nakon odrastanja u Bjelovaru, studija u Zagrebu i zaposlenja u Zadru, teško da može odgovoriti na pitanje čigov je. Znanstveno zaintrigiran otocima, studijama sjećanja, balkanističkim studijama i politikama temporalnosti. Drugim riječima posebno ga zanima zašto vrijeme 'sporije teče' na otocima, pa je u tom smislu saljska linčarnica tema budućih radova. Član udruge Anatomija otoka s kojom surađuje na organizaciji znanstvenih konferencija koje su inspirirane otocima.
Mojca Piškor
...otočna duša za(o)točena u Zagrebu. Etnomuzikologinja i docentica na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Čigova je? SVOJA. Područje njezina znanstvenog interesa obuhvaća tradicijske i popularne glazbe zapadnog i nezapadnog svijeta. Posljednjih se godina bavila istraživanjem uporabe glazbe kao sredstva torture u kažnjeničkim logorima na otocima Sv. Grgur i Goli, dok su njezina trenutna istraživanja fokusirana na radnu svakodnevicu i radnička prava profesionalnih glazbenica u Hrvatskoj.
Joško Ćaleta
...Tko još ne zna tko je Joško. Etnomuzikolog, glazbeni pedagog, producent i dirigent, znanstveni suradnik Instituta za etnologiju i folkloristiku u Zagrebu, najpoznatiji 'terenac' među etnolozima, duša svakog terena. Član je i umjetnički voditelj više klapa, suradnik dirigent Ansambla narodnih pjesama i plesova Hrvatske Lado, član prosudbenih komisija i stručni suradnik brojnih hrvatskih glazbenih festivala i smotri folklora. Osnivač je ansambla Kantaduri (2008) koji s pariškim ansamblom za ranu glazbu Dialogos niz godina uspješno surađuje na višestruko nagrađivanim projektima Dalmatica i Heretical Angels. U fokusu su njegovih trenutnih istraživanja suvremene prakse klapskog pjevanja, hrvatsko pučko crkveno pjevanje (glagoljaško pjevanje), ojkanje, pjevanje uz gusle i druge glazbene tradicije dinarske regije.
Mirta Juran
...Studentica diplomskog studija etnologije i antropologije i lingvistike na Sveučilištu u Zadru. Od rođenja do danas stacionirana između Zadra i Murtera s vječitim pogledom na more, otoke i otočiće...Strastvena zaljubljenica u glazbu; umjetnost stvaranja, kreiranja i aranžiranja čujnog i nečujnog zbog čega se našla u istraživačkoj priči dugootočkih zvukova.
Krešimir Tomas
...Student diplomskog studija antropologije i etnologije i filozofije na Sveučilištu u Zadru. Rođen daleko od otoka i obale, čovjek s puno interesa, u potrazi za životnim odgovorima put ga je odveo i na otoke. Različiti zvukovi i ugođaji od mjesta odrastanja omogućili su drugačije promatranje istih. Sudjelovao u istraživanju u gradu Zenici i predstavljanju rada na izložbi u galeriji ZadArt pod nazivom Zadarske urbane praznine, zbog navedene izložbe proglasio se eksperimentalnim umjetnikom.
Nikola Radočaj
...Student treće godine preddiplomskog studija etnologije i antropologije Sveučilišta u Zadru. Slavonac s prvim iskustvom etnografskog terena na otoku, te stoga duboko zainteresiran za otočne teme. Da ravna Slavonija ne mora biti samo zaintrigirati za otočne teme, pokazuje i moja strast za planinarenjem i sva znanja vezana uz taj dio krajolika.
Monika Marić
...Studentica diplomskog studija etnologije i antropologije i sociologije Sveučilišta u Zadru. Zaljubljenica u prirodu i lutanja po svijetu a sigurnu luku pronalazi između redaka poezije, tragova olovke i boje na papiru te glazbi of Bacha do trance-a. U znanstvenom smjeru se najviše pronalazi u području kulture otpora, aktivizma i feminizma. Posebnu inspiraciju za aktivizam pronalazi u mogućnostima spajanja vizualnog i zvuka za stvaranje performativnih aktivističkih akcija.
Dino Colić
...Dino Colić rođen u Zadru 1992 godine. Predaje kao profesor likovne kulture u osnovnim školama, pa tako i u OŠ Petar Lorini u Salima na Dugom otoku. Osim što predaje u školama u slobodno se vrijeme bavi i izradom umjetničkih djela..